Блог про юриспруденцію та право

Тільки найцікавіші на найкорисніші матеріали

Поновлення договору оренди землі. Документи і порядок

Господарювання на землі сільськогосподарського призначення передбачає передусім планування та прогнозування на роки вперед.

Звичайно, коли ви є власником своєї землі і можете самостійно її обробяти, то у цьому немає великої проблеми, але коли ви є орендарем землі з обмеженим строком дії договору оренди, продовження користування землею є вашим природним бажанням зберегти і примножити ваші статки.

Законодавство захищає орендарів землі, надаючи їм переважне право на поновлення договору оренди на новий строк. Для цього від орендаря вимагається дотримання декількох простих вимог. Зокрема:

  1. Скласти проект додаткової угоди до договору оренди (для відповідності типовому договору оренди, якщо попередній договір оренди землі уже йому не відповідатиме);
  2. Отримати у Держгеокадастрі витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (ця оцінка необхідна для проекту додаткової угоди, адже нормативна грошова оцінка є інстотною умовою договору оренди, дез якого він не може бути укладений);
  3. Отримати агрохімічний паспорт земельної ділянки (ці дані, знову ж таки необхідні для проекту додаткової угоди відповідно до вимог типового договору оренди землі);
  4. Зібрати докази належного використання земельної ділянки (зазвичай надаються сільськими радами у вигляді довідок)
  5. Підготувати лист-повідомлення, додати вищезазначені документи та завчасно (у  строк, зазначений у договорі оренди землі, але не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії договору оренди землі) надіслати його орендодавцеві.

Про свою відповідь орендодавець повинен повідомити орендаря через місяць з моменту отримання від орендаря листа-повідомлення.

Орендодавець може заперечувати проти запропонованих орендарем інстотних умов договору і у такому випадку переважне право оренди для орендаря припиняється і договір може бути укладений із будь-яким іншим орендарем.

Проте, якщо протягом місяця з моменту отримання від орендаря листа-повідомлення, орендодавець не надішле орендарю своїх заперечень, такий договір може бути поновлений у судовому порядку.

Так само договір оренди землі може бути поновлений шляхом зверення до суду, якщо орендар продовжує користуватись земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди землі, а орендодавець протягом місяця після закінчення строку дії договору оренди землі не надішле орендарю своїх заперечень.

Юридична фірма “Вербицький і Партнери” має великий досвід у вирішенні спорів із поновлення договорів оренди землі. У разі виникнення питань чи при необхідності захисту Ваших прав при поновленні договору оренди землі, телефонуйте  (099) 290 32 32, (097) 95 66 388 чи звертайтесь на електронну пошту info@verbytskyi.com.ua

 

Tags: , , ,

Залиште коментар